Spotkania informacyjne – Jawor, Męcinka, Wądroże Wielkie

Wczoraj, 14 marca, odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości wzięcia udziału przez mieszkańców w projekcie „Profesjonalny asystent osoby z niepełnosprawnością”. Odwiedziliśmy powiat jaworski, w tym miasto Jawor oraz gminy Męcinka, Wądroże Wielkie.

Projekt wzbudza spore zainteresowanie ze względu na fakt, że zapotrzebowanie na wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami jest bardzo duże, a oferowana przez nas pomoc jest bezpłatna i dotyczy to pełnego zakresu usług.

Wykwalifikowani asystenci, opiekunowie, system do teleopieki (kamery, smartfony, czujniki otwarcia drzwi, piloty SOS, Internet) – to wszystko jest dostępne za darmo dla każdego, kto zgłosi się do programu i spełni kryteria kwalifikujące.

Oferta jest atrakcyjna również dla osób, które na co dzień pomagają osobom z niepełnosprawnością, opiekując się sąsiadem, sąsiadką czy znajomą oraz dla tych, którzy chcieliby zdobyć kwalifikacje asystenta lub opiekuna i pracować w tym zawodzie – przygotowaliśmy bezpłatne szkolenia dla asystentów, kandydatów na asystentów/ opiekunów osób z niepełnosprawnością. Osoby, które ukończą takie szkolenie, mają zapewnioną pracę (i umowę) zgodną z kwalifikacjami i na atrakcyjnych warunkach.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

– telefonicznie – pod nr 786 230 564
– na stronie – www.sirr.pl/pa
– w biurze projektu – 58-100 Świdnica, ul. Długa 6

Można również zgłosić nam chęć zorganizowania spotkania dla określonej grupy w dowolnym miejscu.

Zapraszamy!!
zespół SIRR

Comments are closed.

Rozmiar czcionki
Tryb kontrastowy